Categories

İndirimli Ürünler

İndirimli Ürün Yok

Medikal Oksijen Santralı 2x3+1x3 Tüplük 100 m³/h

MCP.01.13.009100

Yeni ürün

Medikal Oksijen Santralı 2x3+1x3 Tüplük 100 m³/h

Daha Fazla Detaylar

26 545,00 TL

 
Daha Fazla Bilgi

Medikal Oksijen Santralı 2x3+1x3 Tüplük 100 m³/h

Medikal Oksijen Merkezi; hastane tesisatında oksijen tüplerinden gelen yüksek basıncı hastane oksijen hattına istenilen basınca düşürerek gönderecek  sistemlerdir.

Ürün içeriği;

3 Adet Yüksek Basınç Regülatörü 100 m³/h,

2 Adet Düşük Basınç Regülatörü 300 m³/h,

1 Adet Kapalı veya Açık Pano,

1 Adet Açık Pano,

1 Adet Medikal Gaz Alarm Paneli,

3 Adet Basınç Sensörü,

1 Adet Pnömatik Çalışma Esaslı Change Over,

3 Adet Yüksek Basınç Vanası,

3 Adet 3 Tüplük Tahliyeli Tüp Rampası,

3 Adet 3 Tüplük Tüp Tutucu (Sabitleyici) Zincir,

9 Adet Oksijen Tüp Kamçısı,

Medikal Gaz Vanaları ve Bağlantı Ekipmanları şeklindedir.

Ürün Özellikleri;

 • Medikal Oksijen Santralı; TS EN ISO 7396-1 standardına göre iki bölümlü; yerde sabit durabilen veya duvara monteli tam otomatik kontrol paneli mevcuttur. Kontrol Panelinin üst bölümü Elektronik Kontrol ve Gösterge Paneli alt bölüm ise yüksek basınç ve ikinci (düşük) basınç regülatörlerinin olduğu gaz kontrol bölümünden oluşmaktadır. Panele sağ ve sol tüp grubundan olmak üzere iki tüp girişi mevcuttur. Sağ veya sol gruptan herhangi birindeki basıncın 7atm altında bir basınca düşmesi halinde elle müdahaleye gerek duymaksızın gruplar arasında otomatik geçiş yapabilmektedir. Gruplar arasında geçiş yapacak otomatik değiştirici pnömatiktir. Herhangi bir elektrik kesintisinden ya da arızasından sistem etkilenmemektedir. Her iki grup ayrı ayrı yüksek basınç regülatörüne bağlıdır, regülatörler min. 100m3/h akış kapasitesine sahiptir. Regülatörde kullanılan malzemeler yüksek basınca dayanıklı pirinç malzemeden yapılmıştır. Regülatörler birbirleri ile bağımsız çalışmakta ve regülatörlerden birinin arızalanması veya bakımı sırasında hastaneye giden gazın kesilmemesine olanak sağlayacak şekilde dizayn edilmiştir. Kontrol panelinde yüksek basınç regülatörleri aracılığı ile düşürülen basıncın bir arıza durumunda yükselip tesisata zarar vermemesi için otomatik emniyet valfi konmuştur. Bu valfler riskli gaz basıncına ayarlanmış olup yükselme durumunda fazla gazı tahliye etmektedir. Yüksek basınç regülatörlerinden sonra 2 adet birbirine yedekli gaz basıncını hat basıncına düşürecek 2 adet ikinci seviye (düşük) basınç düşürücü regülatör mevcuttur. Hastaneye verilecek hat basıncı sabit olarak ayarlanabilmektedir.
 • Medikal Oksijen Santralı' nda acil durumlarda kullanılmak üzere oksijen santralının toplam tüp kapasitesinin yarısı kadar tüp kapasiteli ve oksijen santralının gaz akış kapasitesi kadar gaz akış kapasitesiteli bir acil destek manifoldu mevcuttur.
 • EN ISO 7396-1 standardına uygun olarak; kontrol paneli üzerinde bağımsız bir panel içerisine monte edilmiş olarak görsel ve ışıklı göstergeler (medikal gaz alarm paneli) mevcuttur. Bu göstergeler; tüp içindeki basıncının kritik seviyenin altına düştüğünde ve sistem basıncında herhangi bir düşüş olması durumunda arıza durumunu göstermektedir, sağ ve sol tüp gruplarının içindeki basınçlar, otomatik değiştirici üzerindeki basınçlar ve sistem basıncı analog göstergelerle gösterilmektedir.
 • Kontrol paneli elektronik kartlar ile kontrol edilmekte ve santralın diğer birimler ve medikal gaz alarm panelleriyle haberleşmesi RS485 protokolu ile sağlanmaktadır. Ayrıca yine kontrol paneli; fonksiyonlarının bina otomasyon sistemine bağlanabilmesi için gerekli altyapı mevcuttur.
 • Tüpler bir tüp bağlantı rampası ile gruplandırılarak panele bağlanmaktadır. Bu tüp rampalarına bağlanacak her bir tüp için ayrı bir manifold mevcuttur. Manifoldlar yüksek basınca dayanıklı pirinç malzemeden sıcak dövme yapılmıştır. Manifoldlar arasındaki bağlantılar bakır boru aracılığı ile yapılmaktadır. Bakır borular Medikal Tip dikişsiz yüksek basınç borularıdır. Kaynaklı birleştirmeler gümüş alaşımlı kaynak telleri ile yapılmıştır.
 • Tüplerin herhangi bir darbe, sarsıntı vs. gibi durumlarda düşüp sisteme zarar vermemesi için tüp sabitleyiciler ile sabitlenmeleri için sabitleme zinciri mevcuttur. Tüp sabitleyiciler üzerinde her bir tüpü ayrı ayrı sabitleyecek zincir bağlantıları mevcuttur.
 • Tüpler ile manifoldlar arasındaki esnek bağlantılar Yüksek basınca dayanıklı dikişsiz bakır borudan yapılmıştır. Tüp ve manifold vidalı bağlantıları pirinç malzemeden yapılmış olup vidalı bağlantılar ile bakır boru kaynaklı birleştirmeleri gümüş alaşımlı kaynak ile yapılmıştır.
 • Santralde kullanılan tüm regülatörler kendinden tahliyelidir.
 • Tüp manifoldlarında acil durumda kullanılmak üzere tüp içerisindeki gazı tahliye edebilecek tahliye vanaları mevcuttur.
 • Medikal Oksijen Santralı için EN 13348 standardına uygun bakır borular kullanılmaktadır. Kullanılan medikal bakır boruların tesisatı EN ISO 7396–1 standardında belirtilen kurallara göre gerçekleştirilmektedir. Medikal bakır borunun sarkma veya şekil bozukluğunu engellemek için EN ISO 7396–1 standardında verilen mesafelerde boru destekleri kullanılmaktadır.
 • Tıbbi gaz kullanımı için temizlenmiş ve paketlenmiştir.
 • Medikal Oksijen Santralının Bakım - Onarım, Montaj ve Kullanma kılavuzları ürünlerle birlikte verilmektedir. Bu kılavuzlarda;
 • Medikal Oksijen Santralının uluslararası standartlara uygunluğu belirtilmiştir.
 • Bakım, Onarım faaliyetleri ve süresi ile sıklığı belirtilmiştir.
 • Tavsiye edilen yedek parça listesi verilmektedir.

Aynı kategorideki diğer ürünler: 30

Menu